Daniel Posted on 18:10

LEGO Art – kolorowe obrazy z klocków LEGO

Czy tworzenie dwuwymiarowych obrazów z klocków LEGO może być równie przyjemne co konstruowanie rozbudowanych budowli przestrzennych? Choć pomysł ten może wydawać się nieco kuriozalny, “płaskie” zestawy klocków dostępne są na rynku już od dłuższego czasu. Seria LEGO Art sprzyja kreatywności i sztuce w jej bardziej tradycyjnej formie, zachęcając do tworzenia obrazów w stylu pixel art.

Czym jest seria LEGO Art?

Zestawy LEGO Art opierają się na tworzeniu obrazów z kilku tysięcy małych, kolorowych płytek. Poszczególne, ponumerowane kolory, ułożone zgodnie z instrukcją, tworzą przepiękne, szczegółowe obrazy. W serii LEGO Art ukazały się zestawy nawiązujące do popkulturym, w tym grafiki przedstawiające m.in. Myszkę Miki, Marilyn Monroe, Batmana czy Elvisa Presleya.

Warto podkreślić, że wiele zestawów LEGO Art zawiera projekty 2w1, 3w1 lub 4w1. Oznacza to, że podczas składania obrazu można samodzielnie wybrać jeden z kilku dostępnych wzorów. W przyszłości obraz można w każdej chwili rozłożyć i skompletować inny wzór, wykorzystując do tego celu dostępne w zestawie elementy. Zapewnia to dużą dowolność podczas składania zestawu oraz sprawia, że do każdego z nich można podchodzić kilkukrotnie, za każdym razem układając inny wzór. 

LEGO Art – dla kogo?

Seria LEGO Art zestawy klocków kierowana jest przede wszystkim do tych fanów klocków LEGO, którzy cenią sobie tradycyjne podejście do sztuki. Układanie obrazów jest czasochłonne i wymaga dużej cierpliwości, ale jednocześnie przynosi wiele satysfakcji i pomaga się zrelaksować. Warto spróbować tej formy rozrywki, jeśli układanie klocków LEGO sprawia Ci dużą przyjemność, a jednocześnie uważasz się za fana sztuki. 

Ze względu na dużą ilość elementów, która przekłada się na wysoki poziom trudności, a także precyzję wymaganą przy kompletowaniu obrazów, zestawy LEGO Art przeznaczone są dla osób dorosłych. Przy układaniu zestawu można korzystać ze szczegółowej instrukcji, ale także popuścić wodze fantazji i stworzyć obraz zgodnie ze swoją własną inwencją twórczą. Pozwoli to na skompletowanie jedynej w swoim rodzaju grafiku.