Daniel Posted on 18:11

Lego Art – specjalna seria klocków stworzona z myślą o dorosłych

Klocki Lego są znane i cenione od wielu lat. To bardzo popularna zabawka, która pomaga rozwijać dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność. Mimo upływu czasu popularność tej zabawki nie spada. Klocki lego są świetną zabawą, ale potrafią również zainspirować do powstania niezwykłych dzieł.  Można zbudować z nich praktycznie wszystko – od małych pojazdów i robotów, po ogromne średniowieczne zamki. Klocki są bardzo prostymi elementami składającymi się z maleńkich bloków, które można łączyć ze sobą na różne sposoby i tworzyć przeróżne budowle. Klocki te posiadają specjalny system łączenia ich ze sobą, który umożliwia układanie ciekawych konstrukcji. Niektórzy doszli jednak do wniosku, że klocki nie są już tylko zabawkami dla dzieci, ale również dla dorosłych. Klocki Lego stały się inspiracją do powstania nowego trendu, który w ostatnim czasie jest coraz bardziej popularny. To tzw. LEGO Art zestawy klocków. Polega on na tworzeniu obrazów przy użyciu klocków Lego. 

Klocki lego art

Niektórzy uważają, że zestawy lego to jedynie zabawka dla dzieci. To jednak nieprawda. Mimo że początkowo klocki te służyły wyłącznie do budowania różnego rodzaju konstrukcji, to obecnie coraz częściej stanowią element składowy prac artystycznych. Lego art to specjalna seria klocków stworzona z myślą o miłośnikach sztuki. W tym przypadku Lego dla dorosłych nie oznacza, że mają być one trudniejsze w montażu od tradycyjnych zestawów. Wręcz przeciwnie, wszystkie występujące w nich elementy można spokojnie połączyć ze sobą. Wyspecjalizowane zestawy klocków lego pozwalają na wykonanie dzieła sztuki, które następnie można powiesić na ścianie. To doskonała propozycja dla osób lubiących tworzyć oryginalne dekoracje do swojego domu. Lego art zestawy pozwalają na ukazanie swojej wyobraźni. Są one odpowiednie dla osób w każdym wieku. Można je znaleźć w postaci książek, płyt CD lub online. 

Zestawy lego art klocki dla dorosłych wprowadzone zostały w 2019 roku. Jest to kolekcja specjalnie przygotowanych zestawów, przeznaczonych dla dorosłych. W ofercie lego art możemy znaleźć popularne obrazy i portrety.

Wśród propozycji można znaleźć między innymi:

– Iron Man (set 45-349)

– Batman (set 45-350)

– Star Wars (set 45-351)

– Darth Vader (set 45-352)

– Stormtrooper (set 45-353)

– Obi Wan Kenobi (set 45-354)

– Ninja Turtles (set 45-355)

– The Beatles (set 45-356)

Zalety Lego

– łatwe do rozłożenia

– wiele możliwości aranżacji

– możliwość wielokrotnego użytku

– fajne, ciekawe kolory

– czerpanie wiedzy przy ich układaniu

– dobra zabawa 

– rozwija kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów, współpracy i współdziałania.